LIBÍN
Výška 1096 m. n. m. vedla k vybudování rozhledny. S touto myšlenkou přišli členové klubu Bohmerwald Touristen CLub. Peníze na stavbu získali pořádáním koncertů, divadelních představení, velkou finanční podporu získali od spořitelny, Schwarzenbargská lesní správa darovala 100 centů vápna z vápenky v Českém Krumlově, majitelé koňských potahů zajistily zdarma dopravu.
Stavba začala r. 1881 a skončila r. 1883. Plán byl zhotoven lesním správcem W. Suskem a jejím stavitelem byl prachatický měšťan František Reichart. Celá stavba stála 3580 zlatých. Věž byla nazvána upomínku jeho návštěvy Prachatic r. 1871. Roku 1881 byla postavena hájenka s připojenou restaurací, kde bylo možno i přenocovat. Během let byl Libín navštěvován a nájemníci se stále měnili. Roku 1938 byl nájemcem p. Bílek, který propagoval své služby v tisku.
Roku 1938 KČST chtěl postavit skleněnou kopuli a opatřit ji orientací a opatřit přístupnou cestu. Druhý plán byl uskutečněn po II. sv. válce. Za války věž sloužila vojenským účelům, jako pozorovatelna. Roku 1951 byl objekt neobydlený a r. 1962 byla stavba demolována. Dnes je věž znovu zrekonstruovaná a těší se časté navštěvnosti turistů.

Naši partneři :

www.pehtoo.com
www.ventec.org
www.loguran.com
www.prachaticko.com


Designed by Rostas Design